Revolut – Darmowa Karta i Konto Walutowe – Świetne Kursy!


✅#REVOLUT
 

Aktualnie bez bonusu – darmowa karta

Bonus za rejestrację (Ode mnie – 25 ZŁ)


Po rejestracji za polecenie jednej osoby otrzymacie 40 ZŁ

 

 
1. Zarejestruj się podaj nr telefonu i odbierz bonus
WAŻNE(bez użycia reflinku nie otrzymacie bonusu)!

2.Kontynuuj rejestracje w aplikacji Revolut (pobierz ze Sklepu Play).

3.Doładuj konto na 20 zł za pomocą karty (wtedy przechodzi w sekundę)

4. Zweryfikuj siebie dowodem i swój email

5. Zamów fizyczną kartę. (zakładka karty)

6. Stwórz kartę wirtualną (zakładka karty – po prawej stronie)

7. Zrób jedną transakcję kartą wirtualną, np. w Sklep Play
(napisz do mnie to zrobimy to w mniej niż 2 minuty)
(jakąś aplikacje za złotówkę) lub na Aliexpress (coś na prawdę taniego, bo zależy nam na zarobku, a nie stracie!) Można również podpiąć kartę wirtualną do GooglePay i zapłacić przez NFC telefonem, np. w żabce za wafelka.

(NIE TRZEBA CZEKAĆ NA KARTĘ FIZYCZNA)

**jeśli zrobiłeś/aś wszystko jak należy, odezwij się do mnie, a prześlę Ci 25 zł na Revolut – dojdzie w mniej niż minutę

O Firmie #Revolut 🔥🔥🔥

“Karta Revolut wraz z aplikacją to produkt brytyjskiego start-upu. Firma została uruchomiona w lipcu 2015 roku, a dzisiaj posiada już ponad 3 7 mln (10+MLN 16.03.20) klientów (z czego 700 tys. w Polsce). Jej specjalizacja to karta wielowalutową podpięta pod aplikację o ogromnej funkcjonalności (opiszę to dalej). Co ważne, kiedy mówię 7 mln klientów, myślę o Europie, bo jest to fintech europejski, którego USA czy Azja może nam jeszcze zazdrościć. Ci klienci zrealizowali z Revolutem już 350 milionów transakcji wartych ponad 40 miliardów dolarów. Robi wrażenie jak na młody startup. Firma Revolut zatrudnia na świecie ponad 600 osób, z czego najwięcej spośród nich, bo ponad 400 pracowników – niespodzianka – w Krakowie!”

Co sam Revolut mówi o sobie:

„Jesteśmy tu dla osób, które nie mają zamiaru osiedlać się w jednym miejscu i które poszukują lepszych rozwiązań i doświadczeń we wszystkim, czego się podejmują. (…) Darmowe, międzynarodowe przelewy pieniężne i wolne od opłat wydatki globalne – zawsze według międzybankowego kursu walut. Revolut to jedyna bankowość alternatywna stworzona dla konsumentów i przedsiębiorstw oraz zaprojektowana z myślą o światowym stylu życia. Witaj w świecie wykraczającym poza bankowość. Witaj w Revolut.”

“Brzmi dobrze, chociaż widziałem już naprawdę kosmiczne opisy startupów, które nijak miały się do oferowanej usługi. Tutaj jest wręcz przeciwnie, aplikacja moim zdaniem przerasta swoimi możliwościami opis i „wykraczająca poza bankowość” pasuje doskonale do jej realnych możliwości.”

Wymiana walut w Revolut
Jak już wspomniałem, w Revolut mamy możliwość założenia aż 24 subkont prowadzonych w najpopularniejszych walutach. Dodatkowo w aplikacji płacić możemy w ponad 150 różnych walutach. Jeśli wpłacimy na swoje konto np. 1000 złotych, ale będziemy chcieli zapłacić za zakupy w sklepie w USA, to wystarczy wymienić złotówki na dolary amerykańskie, które automatycznie trafią na subkonto dla tej waluty.

  Wymiana nastąpi po kursie międzybankowym, a więc korzystniejszym niż w kantorze (i właściwie najkorzystniejszym, jaki możemy uzyskać).

Co to jest Revolut?
O Revolut usłyszałem gdzieś pod koniec 2016 roku, kiedy polowałem na prezenty świąteczne w zagranicznych sklepach i oczywiście szukałem sposobu na uniknięcie wysokich kosztów przewalutowania przy płatności polską kartą. Na jakimś forum użytkownicy polecali właśnie Revolut. Pogrzebałem, poczytałem i… zapomniałem.

Temat wrócił przed wakacjami 2017. Ponownie zainteresowałem się Revolutem, który w tamtym czasie był już znacznie bardziej rozpoznawalną marką. W sierpniu postanowiłem wyrobić własną kartę, bo teoretyczne rozważania przestały mi wystarczać. Chciałem się przekonać, czy to rzeczywiście jest tak fajne, jak „mówią internety”. Dziś, po ponad roku użytkowania, mogę Wam powiedzieć, że jest.

Revolut to usługa uruchomiona przez brytyjski start-up. Idea była prosta: dajemy użytkownikom narzędzie do dokonywania płatności międzynarodowych bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Revolut rozlicza płatność po kursie międzybankowym, dlatego – jak się pewnie domyślacie – jest to obecnie najtańsza łatwo dostępna forma wymiany walut.

Jak działa Revolut?
Użytkownik Revolut ma do dyspozycji kilka przydatnych usług. Może założyć indywidualny rachunek bankowy w funtach brytyjskich (prowadzony bezpłatnie), może też posiadać darmowe konto w euro. Idealny sposób na konto bankowe za granicą.

Znacznie bardziej przydatną opcją jest jednak możliwość założenia aż 24 subkont prowadzonych w walutach, które są oficjalnie wspierane przez Revolut. Aktualnie są to: złotówki, euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie, franki szwajcarskie, dolary australijskie, dolary kanadyjskie, dirhamy ZEA, czeskie korony, duńskie korony, dolary hongkońskie, węgierskie forinty, szekle izraelskie, jeny japońskie, dirhamy marokańskie, korony norweskie, dolary nowozelandzkie, riale katarskie, leje rumuńskie, korony szwedzkie, dolary singapurskie, baty tajlandzkie, liry tureckie, randy RPA.

Jeśli chcecie trzymać różne waluty w jednym miejscu, to Revolut świetnie się do tego nadaje. Zwłaszcza że zlecanie przelewów międzynarodowych w tych walutach (a także płacenie za zakupy w zagranicznych sklepach) jest zupełnie darmowe – poza kilkoma wyjątkami, o których wspomnę później.

Ranking najlepszych: Marzec 2020
Najlepsze lokaty, konta i oferty – marzec 2020

Ranking lokat do 4% Ranking kont bankowych +200 zł premii Ranking kont oszczędnościowych do 3,5% Promocje bankowe z gwarantowaną premią$ Poznaj swoją ocenę i sprawdź historię kredytową w BIK raport
Swoim „portfelem” walutowym zarządzamy z poziomu aplikacji mobilnej. Tam mamy pełen podgląd transakcji, historię wpłat i płatności, a także multum różnych dodatków, jak chociażby opcje ubezpieczeń. Serio, aplikacja do złudzenia przypomina system bankowości elektronicznej, z tą różnicą, że osobiście w żadnym banku nie spotkałem się z tak funkcjonalnym, przejrzystym i po prostu wygodnym narzędziem do zarządzania finansami osobistymi.

Jak korzystać z Revolut?
Można to robić na kilka sposobów, ale skupię się na dwóch najpopularniejszych: karcie fizycznej oraz kartach wirtualnych. Sam korzystam z obu opcji. Karta fizyczna to typowa karta prepaidowa Visa, którą trzeba najpierw zasilić określoną kwotą, by móc nią zapłacić za zakupy np. w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Aby otrzymać kartę fizyczną, trzeba najpierw się zarejestrować w usłudze – procedurę opiszę nieco później.

Karty wirtualne to po prostu indywidualne numery kart płatniczych, które przechowujemy w aplikacji Revolut. Jeśli ktoś nie zamierza używać tej usługi do płacenia w sklepach stacjonarnych, to spokojnie może poprzestać na tym rozwiązaniu. Płacąc w sieci, wystarczy podać wygenerowany numer karty, datę ważności, CVV i to wszystko. Na pewno jest to świetna opcja dla osób, które są przewrażliwione na punkcie bezpieczeństwa swoich finansów. Kartę wirtualną można w dowolnym momencie dezaktywować z poziomu aplikacji i nie martwić się, że numer został przechwycony.

Oczywiście, aby móc zapłacić za zakupy kartą Revolut (fizyczną czy wirtualną), należy wcześniej doładować swoje konto w usłudze. Jak zasilić konto Revolut? Oto dostępne opcje:

Za pośrednictwem karty wydanej przez bank – wystarczy podać jej dane w aplikacji Revolut. Konto zostanie zasilone od ręki.
Przelewając środki ze swojego konta bankowego na konto w Revolut – trzeba pamiętać o tym, że mamy do czynienia z przelewem międzynarodowym, co wiąże się z opłatą oraz koniecznością dłuższego oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty (zazwyczaj 1-3 dni). Jest to zwykły, krajowy przelew międzybankowy, księgowany tak jak inne przelewy zgodnie z sesjami Elixir.
Przy pomocy Apple Pay – pieniądze wpłacamy na subkonto prowadzone w walucie rozliczeniowej usługi Apple Pay.
Gdy środki znajdą się już na koncie Revolut, można zacząć korzystać z usługi w sklepach czy innych punktach. Warto jeszcze wspomnieć o opcji automatycznego doładowywania. Jeśli ustawimy sobie minimalne saldo, to po jego przekroczeniu z podpiętej karty bankowej zostanie dokonana płatność zasilająca rachunek w zdefiniowanej kwocie, np. 500 złotych. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której zabraknie nam pieniędzy na karcie Revolut.

Wymiana walut w Revolut
Jak już wspomniałem, w Revolut mamy możliwość założenia aż 24 subkont prowadzonych w najpopularniejszych walutach. Dodatkowo w aplikacji płacić możemy w ponad 150 różnych walutach. Jeśli wpłacimy na swoje konto np. 1000 złotych, ale będziemy chcieli zapłacić za zakupy w sklepie w USA, to wystarczy wymienić złotówki na dolary amerykańskie, które automatycznie trafią na subkonto dla tej waluty.

Wymiana nastąpi po kursie międzybankowym, a więc korzystniejszym niż w kantorze (i właściwie najkorzystniejszym, jaki możemy uzyskać).

Jeśli płacimy za zakupy w jednej z 24 walut wspieranych przez Revolut, to wystarczy wcześniej wymienić taką walutę i zasilić nią dane subkonto – robimy to w dzień roboczy, by uniknąć prowizji. Środki zostaną pobrane właśnie z tego subkonta. Przykład: jadę na weekend do Kopenhagi, a więc wcześniej zasilam swoje subkonto w DKK odpowiednią ilością duńskich koron. Płatność za hotel czy restaurację zostanie pobrana z subkonta w DKK – oczywiście do dostępnego salda (zawsze warto więc mieć walutę na lekką górkę).
Jeśli chcemy zapłacić za zakupy w jednej z 24 wspieranych walut, ale nie mamy jej fizycznie na subkoncie, wówczas środki zostaną pobrane z subkonta o aktualnie najwyższym saldzie. Operacja zostanie przeliczona po kursie międzybankowy, a jeśli dokonamy jej w weekend, Revolut dodatkowo doliczy 0,5% prowizji. Przykład: jestem sobie w tej Kopenhadze, ale zapomniałem wcześniej zasilić subkonto w DKK. Płacę za hotel, środki są pobierane z subkonta w złotówkach i automatycznie przeliczane na koronę duńską po kursie międzybankowym. Nie ma więc tragedii.
Jeśli chcemy zapłacić w walucie, która nie jest wspierana przez Revolut w ramach 24 subkont walutowych, wówczas środki zostaną ściągnięte z subkonta z najwyższym saldem i przeliczone po kursie międzybankowym. Uwaga jednak! Jeśli transakcja zostanie dokonana w weekend, Revolut doliczy 1% prowizję.
Na marginesie wspomnę również o osobnej kategorii walut, która obejmuje w tej chwili ukraińską hrywnę, rosyjskiego rubla i tajlandzkiego bata. Są to waluty bardzo niestabilne, o wysokim ryzyku kursowym, dlatego Revolut każdorazowo nalicza prowizję od ich wymiany. W tygodniu jest to 1%, a w weekend aż 2%.

Ile kosztuje używanie Revolut?
Korzystanie z Revolut jest bezpłatne – zarówno założenie konta, subkont walutowych, korzystanie z karty. Jest to jednak biznes, dlatego nie ma co liczyć na to, że darmowe korzystanie z usługi jest nielimitowane. Obowiązują konkretne progi i limity, po których przekroczeniu użytkownik zostanie obciążony dodatkowymi opłatami.

Wypłaty z bankomatów – są darmowe tylko do kwoty 200 euro, 200 dolarów, 800 złotych lub ekwiwalentu w lokalnej walucie miesięcznie. Dwukrotnie wyższe limity przysługują użytkownikom wersji Premium (płatnej). Po przekroczeniu progu Revolut nalicza prowizję w wysokości 2% wypłaconej kwoty.
Wymiana walut – jest bez prowizyjna do kwoty 5000 funtów brytyjskich, 6000 euro, 20000 złotych lub ekwiwalentu w lokalnej walucie miesięcznie. Limity zostały zniesione dla użytkowników wersji Premium.
Doładowania konta – bezpłatnie można zasilić swoje konto w Revolut do kwoty 400.000 złotych rocznie. Jest to wysoki limit, więc wydaje mi się, że nie będzie to problemem przy większości zastosowań. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość zwiększenia tego limitu.
Koniecznie trzeba też wspomnieć o tym, że w Revolut obowiązuje limit darmowych przelewów walutowych na konta bankowe. Jest to ważna informacja dla osób, którym np. po wakacjach zostanie pewna ilość euro czy dolarów na subkoncie. Można je oczywiście przelać na polskie konto po przewalutowaniu na złotówki, ale jest to usługa bezpłatna tylko do limitu 20000 złotych miesięcznie. Powyżej limitu Revolut nalicza 0,5% prowizji.

Ten post ma 5 komentarzy

Dodaj komentarz