Programy Afiliacyjne – wszystko w pigułce

Programy
Afiliacyjne, Partnerskie, Poleceń

5/5

Zarabianie: 

Inaczej tego typu programy nazywamy partnerskimi lub programem poleceń. Praca polega na polecaniu produktów np. na swojej stronie internetowej, blogu, forach, mediach społecznościowych czy też grupach. Wszystko zależy co chcemy reklamować i do jakiej grupy docelowej chcemy skierować reklamę. Najczęściej reklamowane są usługi bankowe, ponieważ mają dominującą cechę (największy zarobek). Można również reklamować porównywarki ubezpieczeń, sklepy, serwisy randkowe produkty i inne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Twoim zarobkiem będzie prowizja np. za założenie konta w banku czy zrobienia zakupów z naszego linki polecającego dany sklep. Może być to również sama akcja – po prostu kliknięcie w link.

Wypłacalność: 

Tak. Oczywiście w razie jakichkolwiek problemów z wypłaceniem wystarczy skontaktować się z działem obsługi. tzw. Support

Minimalna kwota do wypłaty: 

Wszystko zależy od firmy i umów. Niektóre programy wymagają zaledwie złotówki do wypłaty, niektóre nawet 50, a czasem i 200 zł.

Czas oczekiwania na wypłatę: 

Podobnie jak z kwotą do wypłaty. Każda firma ma swój próg po przekroczeniu, którego wypłaca pieniądze. 

Sposób wypłaty:

Wypłata w 99% na konto bankowe.

Uczestnictwo: 

Jest darmowe. Trzeba mieć ukończone 18 lat. Oczywiście zdarzają się wyjątki. (Poniżej 18 – zawsze za zgodą rodzica)

JAK ZACZĄĆ I JAK ZAROBIĆ PIERWSZY 1000 ZŁ NA PROGRAMACH PARTNERSKICH?

Pierwszym krokiem aby zacząć zarabiać na programach partnerskich jest odpowiednia strategia oraz motywacja do pracy. Często na pierwszą prowizje będziesz musiał/a czekać kilka tygodni.

Istnieje kilka pomysłów na promocję:

 • Media społecznościowe – Załóż Fanpage, Profil na Instagramie i dodawaj swoje ref-linki i zarabiaj na prowizji w programach partnerskich
 • Załóż stronę lub blog
 • Znajomi lub listy e-mailingowe
 • Fora dyskusyjne – Jeżeli ktoś pyta o konto bez opłat – wyślij mu link z Twoim linkiem

 • 3 CECHY DOBREGO PROGRAMU PARTNERSKIEGO

  Wybierając program partnerski należy zwrócić na kilka cennych informacji jak chociażby sposób naliczania prowizji, próg wypłaty oraz wsparcie techniczne.

  1. Wysokie prowizje – należy patrzeć nie tylko na procent, który dostajemy od sprzedaży danego towaru, ale również na kwoty sprzedawanych towarów. No bo co z tego, że będziemy dostawać 20% prowizji, skoro cena produktu będzie wynosiła 20 zł. Zarobimy więc 4 zł. Dużo lepszym rozwiązaniem jest uczestnictwo w programach partnerskich operujących dużymi cenami produktów.
  2. Niski próg wypłaty – im niższy próg tym szybciej będziemy mogli dostać zarobione pieniądze do ręki, a nie trzymać je zamrożone w programie partnerskim. Według nas dobre programy partnerskie charakteryzują się progiem wypłaty w granicach 100-200 PLN. Wynika z tego, że w opisywanym wyżej PP będziemy mogli wypłacić pieniądze średnio po jednej sprzedanej wycieczce!
  3. Wsparcie techniczne – całkowitym minimum jest dostęp do bannerów reklamowych w programie partnerskim, które możemy umieścić na swojej stronie. Dodatkowym atutem są wszelkiego rodzaju skrypty, które pomagają dokonać zakupu, rezerwacji.

PLUSY +, MINUSY -
takiej pracy

5/5

Plusy i minusy:

+ Można zarobić sporą gotówkę przy odpowiednim zaangażowaniu
+ Praca zdalna, pracujesz gdzie chcesz
+ Może pracować każdy, bez ograniczeń
+ Praca na prowizjach, im więcej tym lepiej
+Brak szefa
+Dobrze zautomatyzowana praca i nie trzeba zasadniczo nic robić
+Nie musimy wymyślać swojego produktu
+Nie martwimy się o dystrybucję produktów i obsługę klientów (My tylko “kierujemy” potencjalnych zainteresowanych na usługę
+Brak obowiązku zakładania własnej działalności

– Czasochłonna (trzeba znaleźć spore grono osób zainteresowanych daną usługą)
– Dość duża konkurencja

Te programy
Afiliacyjne, Partnerskie, Poleceń
Polecam:

5/5

METODY
Rozliczeń w Afiliacji

5/5

Metody rozliczeń:

 • CPS – najczęściej spotykany model rozliczeniowy, gdzie wynagrodzenie przyznawane jest za wygenerowaną sprzedaż. Może występować w wariancie kwotowym, jako stała stawka za sprzedaż, lub w wariancie procentowym, jako odpowiednia część wygenerowanego przychodu.
 • CPA – cost per action, inaczej model PPP (pay per performance), gdzie wynagrodzenie naliczane jest za każde wykonanie określonej akcji. W praktyce stosuje się przy tym modele: CPC, gdzie akcją jest klik, CPL, gdzie akcją jest lead, CPS, gdzie akcją jest sprzedaż, czy CPO, w którym akcją jest złożenie zamówienia.
 • CPC/PPC – cost per click / pay per click – płatność za każdy wygenerowany klik.
 • uCPC/CPCu – czyli unique cost per click czy cost per click unique – model rozliczenia za każde unikatowe kliknięcie, pochodna modelu CPC czy PPC.
 • CPD – cost per download – określona stawka wypłacana partnerowi za każdorazowe pobranie danego pliku udostępnionego przez wydawcę.
 • CPE – cost per engagement – wynagrodzenie przyznawane jest za każdy konkretny przejaw zaangażowania użytkownika.
 • CPL lub PPL – cost per lead lub pay per lead – prowizja przyznawana za pozyskanie „leadu”, np. w postaci danych osobowych potencjalnego klienta.
 • CPM/CPT – cost per mille / cost per thousand – koszt, jaki reklamodawca ponosi za wyświetlenie reklamy przez tysiąc użytkowników.
 • oCPM – optimized cost per mile – zoptymalizowany model CPM.
 • CPO – cost per order – wynagrodzenie przysługuje partnerowi za każde wygenerowane zamówienie.
 • CPS/PPS – cost per sale / pay per sale – rozliczenie za dokonaną z polecenia partnera sprzedaż.
 • CPT/ PPT – cost per type / pay per type – rzadko stosowany model rozliczenia, w którym wynagrodzenie naliczane jest za przepisanie przez użytkownika danego hasła.
 • FF – flat fee – opłata pobierana jest przez wydawcę za emitowanie reklamy przez ustalony z góry okres.
 • CPV/PPV – cost per view / pay per view – koszt obejrzenia reklamy przez użytkownika

Ile, Jak dużo
można zarobić?

5/5

Niebo nie jest limitem

…to ile pracy w to włożysz, jak bardzo się zaangażujesz, sprawi, że nawet się nie spostrzeżesz, a będziesz mógł skupić się na tym co lubisz robić, zamiast na tym, co musisz robić.

Nie pracuj za karę.
Zacznij już dziś!

Które płacą pieniądze za przetestowanie. Kliknij w przycisk 💲 poniżej:
👇👇👇

5/5

Dodaj komentarz

Programy Afiliacyjne – wszystko w pigułce